Plastik Makyaj

Plastik makyaj genellikle show, sinema ve tiyatro gösterilerinde yaralanma, kesilme, yanma gibi efektleri izleyiciye daha gerçekçi ve doğal olması açısından tercih edilerek yapılan makyaj türüdür.

 Diğer kozmetik makyajlarına göre yapımı oldukça uzun süren ve malzemelerin çoğunun diğer renkli kozmetik kadar kolay bulunamadığı ve herkesin de yapamayacağı bir makyaj türüdür.

Ülkemizde Amerika’da olduğu gibi sinema sektöründe çok fazla kullanılmasa da ara sıra büyük yatırımlı sinema filmlerinde bu uygulama yapılmaktadır. 

Plastik makyaj eğitimleri eskiden çok sık olmasa da şimdilerde oldukça popüler bir meslek halini alacağı için yaygınlaştırılmıştır.

Gündüz Makyajı

Gündüz yapılan makyajın amacı kişiyi sağlıklı ve canlı göstermek, kusurları hafifletmek ve yüz hatlarını belirginleştirmek.
Bu yüzden kullanılacak renklerde saç, ten ve göz rengine uyumlu doğal tonları tercih ediyoruz.

Sağlıklı ve güzel görünen bir cilt elde etmek aslında gündüz makyajı için yeterli olabilir.
İstenirse bakışlara derinlik katmak için göz makyajı ve biraz renklenmek için allık ve ruj sürebiliyoruz, böylece
yüz hatları daha belirginleşir.

Gece Makyajı

Gece ışığı örtücü olduğu için kusurları gizler ve renklerin daha az görünmesini sağlar.
Gece makyajında istenilen boyutlandırma, yanak ve burun inceltme gölgeleri uygulanabilir.
Cildi problemli kişiler, cilt tipine uygun kapatıcılarla pürüzsüz görünebilir. Bu nedenle her türlü
fondöten ve pudra rahatlıkla uygulanabilir.
Göz makyajında daha cesur renkler,ışıltılar kullanılabilir. Yoğun gölgeler yapılıp buğulu bakışlar elde edilebilir.
Her türlü far tekniği uygulanabilir,göz büyütülebilir. İsteğe göre kalın eye liner veya kalem sürülebilir.
Kaşlar belirginleştirilip rimelle bakışlar daha derin hale getirilebilir.

Gelin Makyajı

Muhteşem bir gelin olmak için muhteşem görünmen gerekli. Peki, bunun için neye ihtiyacın olduğunu biliyor musun? Elbette, yüzüne doğru makyaj stilinin uygulanmasına ihtiyacın var. Gelinliğinin modeli, yüz tipin, düğün yapacağın mevsim, her şey düğün makyajının nasıl olması gerektiğini etkileyecektir. Öyleyse, seni daha fazla heyecanlandırmadan gelin makyajın için seni uzmanlarım ile görüşmeye davet ediyoruz.

TV Makyajı
30 yıldır kullandığımız analog televizyon makyajında pudra ve ışığın ön planda olduğu bir sistem vardı. Gayet de iyi işliyordu, insanlar televizyonda güzel görünüyordu. Ancak HD işin içine girince her şey değişti. Televizyon için yapılan makyaj, dışarıda nasıl doğal durmazsa, HD ekranlarda da öyle görünüyor! Üstelik yüzdeki en küçük bir çizgi ekranda iyice büyüyor. Dolayısıyla televizyondaki geleneksel pudra-ışık tekniğini değiştirmek gerekti. Bunun için ‘air brushing’ yöntemini keşfettik. Beş yıl önce Brezilya’nın en büyük televizyon kanalında test yaptık. Yüzün bir tarafında normal pudra ve sünger kullandık. Diğerinde ürünleri yüze fışkırtarak uyguladık. Bu uygulamayla küçük damlalar tüm yüze dağılıyor. Kameradan bakınca makyaj yüzde kalıp gibi değil, çok daha doğal durdu. Yumuşak bir cilt görünümü sağladı. Ekran makyajı için bir devrim oldu.
error: Content is protected !! Security Wall By Arda Yücel !!
Whatsapp